Last minute Ostrov Sal

Last minute zájezdy Ostrov Sal, Kapverdy

Last minute Ostrov Sal

Ostrov Sal se stává jednou z nejoblíbenějších destinací last minute dovolených. Patří ke Kapverdským ostrovům, dosud neobjevenému kousku panenské přírody uprostřed Atlantského oceánu. Sal a sousední Boa Vista jsou vyhlášené úžasnými plážemi, azurově čistým mořem a ideálními podmínkami pro potápění, rybaření a windsurfing.

Do vln oceánu

Pokud zbožňujete vodní sporty a nechce se vám čekat do léta, než nastane jejich sezóna, není nic jednoduššího než vyrazit na last minute Sal.

Nejlepší větrné podmínky tu panují od listopadu do března, takže v tomhle období se tu dosytosti vyřádíte při tradičním surfování, windsurfingu nebo kitesurfingu. Že jste ještě nikdy nezkusili krotit divoké vlny, ať už s pomocí vlastních sil, nebo s plachtou či drakem? Tady máte jedinečnou možnost to vyzkoušet. Stejně tak jako projet se na čtyřkolce, vylovit obří rybu nebo se potopit mezi korálové atoly a vraky starých galér.

Léčivá sůl

Sal byl po staletí známý zejména jako producent soli. Fungující solné pláně tu můžete navštívit dodnes. V současnosti je asi nejznámější Pedra de Lume, přírodní kráter s jezírkem, které obsahuje léčivou vodu. Můžete si tu dopřát i bahenní koupele nebo antioxidační procedury pro celé tělo. Z Pedra de Lime se dál vydejte do malebné rybářské vesničky Palmeira a po cestě nezapomeňte navštívit hlavní město ostrova Espargos. Tady si určitě nenechte ujít lahodnou kávu, vyráběnou právě na Salu, a užijte si klidné chvilky v jedné ze stylových kaváren. Tak se nejlépe naladíte na všudypřítomné motto “no stress”, hlavní heslo Kapverďanů, kteří jsou vyhlášení tím, že si umějí vychutnat život a i přes těžké podmínky je nikdy neopouští optimismus a přátelský úsměv. I tahle maličkost pomůže tomu, že se vaše dovolená na Salu stane zážitkem, na který budete dlouho a rádi vzpomínat.


Aktuální kurzy

  • GBP29.633
  • USD22.842
  • EUR26.075
  • AUD17.727

LAST MINUTE E-MAILEM

Pokud chcete být informováni o aktuální nabídce Last minute zájezdů, vyplňte Váš email.

Otevřít kontakt Zavřít kontakt

Procestujte s námi celý svět.